10:00 - 18:00 Понеділок - П'ятниця
Замовити тур

Про країну

Молдова – країна, яка приваблює туристів мальовничою сільською місцевістю, масою виноробних господарств, різноманітної і щедрою кухнею і привабливими цінами на відпочинок.

Нехай і не найпопулярніший туристичний напрямок Східної Європи, Республіка Молдова славиться двома речами: виноградарством і великою кількістю стародавніх православних пам'ятників - ранньохристиянських скельних монастирів і середньовічних соборів. Хто не знає лелеку з гроном винограду в дзьобі - емблему молдавського виноробства? Сьогодні тут виробляють сотні сортів вина і коньяків, а винні тури по молдавським містах і селах - чи не найпопулярніший напрям місцевої «екскурсіонки».

У країни надзвичайно багата і, що називається, колоритна історія що витає в повітрі духом циганських баронів і посвячених каббалістів, а ще - проста і смачна кухня і непогані можливості для лікування. Словом, все, що потрібно для повноцінного і цікавого відпочинку.

Міста і курорти

Столиця - Кишинів. Великі міста - Тирасполь, Бєльці, Бендери, Рибниця.

Шопінг

Традиційні молдавські сувеніри - бавовняні і лляні вироби з національною вишивкою, ганчіркові ляльки, декоративні ткані килимки, предмети національного костюма - спідниці, сорочки, хустки. Дуже симпатичні вироби місцевих гончарів - трохи «незграбні», але дуже затишні глечики, миски і тарілки, як покриті кольоровою глазур'ю, так і в натуральному кольорі. Зверніть увагу на шкіряні вироби - верхній одяг, сумки, взуття - вони тут традиційно високої якості - і вироби з лози - кошики, підставки і навіть меблі.

Ну і звичайно, з Молдови неодмінно варто привезти вино з добре відомою з радянських часів емблемою - лелекою з виноградним гроном в дзьобі. Сухі «Рара Нягре», «Рислінг», «Мускат», «Піно», «Негру де Пуркарь», напівсолодкий «Норок», рожеві та білі портвейни та десертні вермути, знаменитий «Букет Молдавії» і нарешті, відомий серед радянської інтелігенції коньяк «Білий лелека» - ось короткий перелік молдавських алкогольних напоїв.

Популярний «алкогольний» сувенір з Молдови - набір з 30 маленьких пляшечок, в кожній з яких укладено окремий сорт місцевого коньяку.

Кухня і ресторани

Молдавська кухня - це простота, ситність і «душевна» смакота, змішання російських, українських, балканських і турецьких гастрономічних традицій. Основний компонент страв - овочі і бобові, які вживають в сирому, вареному, тушкованому і смаженому видах, найчастіше фантазійно змішуючи здавалося б непоєднувані компоненти.

З овочів найчастіше використовують помідори, солодкий перець (в тому числі популярний молдавський сорт «гогошари»), кабачки, баклажани, цибулю-порей. М'ясо в молдавській кухні представлено у всьому різноманітті: яловичина, телятина і свинина, баранина і домашня птиця. Основний спосіб приготування - гасіння і смаження на місцевому грилі «гратаре»; на маслі смажать рідше. Серед перших страв варто спробувати м'ясну «чорбу» і «заму» з куркою, зеленню і збитою з яйцем сметаною. Частий компонент супів - висівковий квас «Борш».

На друге неодмінно замовте голубці «сармале» - тут вони смачні як ніде в світі, «токану» - рагу з м'ясом і овочами, свинячі ковбаски «кирнецей» і яловичі «мітітей», смажену на грилі свинину «костіцу», обмазану часником і политу традиційним соусом «Муждей». Поснідати можна густою кукурудзяною кашею «мамалигою» або омлетом «Скроб». Нарешті, до будь-якої трапези популярним доповненням служать «вертути» - рулети з тіста з різноманітною начинкою - сирною, лушпиння, гарбузової і звичайно вино.

Розваги і пам'ятки Молдови

Головні пам'ятки Молдови - стародавні монастирі і великі виноградники, причому останні служать не тільки для виробництва вина, а й залучають буквально натовпи туристів в рамках надзвичайно популярних в країні винних турів.

Стандартний винний тур крім огляду виноградників і виробництва та дегустації напоїв включає в себе відвідування скельних монастирів, античних і середньовічних фортець, етнографічних сіл, заповідників і національних парків, а також перебування на природі - у водоспадів і серед мальовничих долин Молдови.

Винні тури проходять по півночі, центрі або півдні країни - у кожного регіону своя спеціалізація: на «Дивин» (коньяки), ігристих, столових винах і т. і. В ході таких екскурсій можна відвідати воістину унікальні місця, наприклад, найдовші у світі винні погреби Крікова і Мілештій-Міч (більше 200 км підземних приміщень) або найстарішу в Європі виноробню Пуркарь, чиє вино цінували Микола II і королева Вікторія.

Найвідоміший археологічний парк Молдови - «Старий Орхей», розташований в 60 км від Кишинева. Тут можна побачити печери, вирубані в скелях доісторичними племенами, ранньохристиянські келії, фортеця гето-даків, предків молдаван, середньовічний скельний монастир Успіння Богоматері.

Монастирі Молдови - це знаменитий скельний Ципово на березі Дністра, заснований в 8-10 ст., Свято-Троїцький монастир у селі Сахарна, місце православного паломництва до мощів Св. Макарія, жіночий монастир Жапка з трьохалтарной церквою Вознесіння Святого Хреста, монастир Хинку 17 в ., найстаріший монастир Кепріана (15 в.).

У селі Сорока, відомому під ім'ям циганської столиці Молдови, варто відвідати квартал старовинних циганських будинків з пишними фасадами і піднятися до цитаделі, побудованої Штефаном чел Маре в 15 ст. для захисту від турецьких набігів.

У Кишиневі рекомендуємо відвідати чудові музеї: Музей національної археології та історії, Музей Пушкіна, розташований в тій самій садибі, де поет провів три роки свого бессарабського заслання (саме тут було написано «Кавказький полонений»), Музей етнографії та природи і Музей пластичних мистецтв. Подихати свіжим повітрям можна в будь-якому з 23 парків молдавської столиці - імені Штефана чел Маре, Ришкань, Рожевої долині і Долині млинів, дендрарії, Ла-Ізвор і в сквері Кафедрального собору.

У Кишинева багата єврейська історія, завдяки чому тут є синагога, Йешива, монумент в пам'ять єврейського гетто і іудейське кладовище. Із сучасних архітектурних пам'ятників виділяються Тріумфальна арка, статуя Штефана чел Маре, будівлі Уряду та Парламенту.

Акційні пропозиції

10:00 - 19:00 Понеділок - П'ятниця
Підбір туру