10:00 - 18:00 Понеділок - П'ятниця
Замовити тур

Про країну

Єгипет - ця стародавня країна з багатими культурними традиціями і розвиненою туристичною інфраструктурою приваблює мандрівників з усього світу. У Єгипті можна відпочивати цілий рік, але найбільше українці полюбляють відпочивати тут з осені до весни. Коли в Україні вже холодно, а хочеться ще тепла та сонечка, Єгипет стане чудовою альтернативою.

Відпочинок в Єгипті - популярний своїми кораловими рифами Шарм-ель-Шейх, чудова Хургада з піщаними заходами.

Чому варто відвідати Єгипет?

Перша причина – це Червоне море, одне з найгарніших морей на планеті. Це рай для любителів дайвингу, снорклінгу та кайтингу. Одні тут ловлять хвилю, а інші занурюються під воду – помилуватися дивовижними коралами та найрізноманітнішими підводними жителями.

Друга причина – це старовинні храми, розкопки древніх цивілізацій і звісно ж славнозвісні Піраміди – візитна картка Єгипту, які збереглися по сьогоднішній день та постають перед нами у всій своїй величності та красі.

Третя причина – релігійна. Адже саме в Єгипті, згідно згадок в бібілії, на горі Синай (Мойсеєва гора) Господь дав Мойсею Десять заповідей. На вершині гори є православний храм Святої Трійці. Гору Мойсея щоденно відвідують паломники.

Кухня:

Кухня Єгипту – це колекція рецептів різних народів, які приходили сюди за всю історію існування країни.

До всіх страви єгиптяни полюбляють додавати велику кількість різних приправ. Кумин - це запах Єгипту, його аромат чути в будь-якій кухні.

У готелях клієнтам пропонуються страви міжнародної кухні з невеликими «вкрапленнями» національної кухні. Якщо ви хочете відчути смак Єгипту, то вам краще відправитися в один з єгипетських ресторанів. Продукти, які використовують єгиптяни кожен день, прості і знайомі: це рис, бобові, багато овочів (практично всі це вирощується тут же, в Єгипті, на землях в долині Нілу), а також птиця, баранина, яловичина, козлятина, яйця, місцеві сири і молочнокислі продукти, звичайно ж, свої національні сорти хліба.

Ось кілька назв деяких популярних єгипетських страв:

«Фелафель» - бобові бургери з подрібненого нуту з додаванням коріандру, часнику і спецій, обсмажені у фритюрі.

«Фуль» - ще одне популярне національне блюдо, яке готується на сніданок. Роблять його з бобових, в основному з квасолі. Боби, масло, лимонний сік і спеції.

«Кофта» - шашлик з м'ясного фаршу зі спеціями з додаванням сирої цибулі.

«Молокхейя» - суп-пюре, основні інгредієнти якого - курка, зелені овочі, часник, пряні трави.

На десерт єгиптяни люблять інжир і фініки, Схід завжди славився своїми солодощами. Єгипет - не виняток. Для їх приготування використовують мед, горіхи і молоко - басбуса, пахлава, кунафа, мухалабія, умм-али, а ще тахинная халва, проста або з різними горіхами, і багато-багато іншого!

Серед напоїв найпопулярніші - «каркаде» (чай з квітів червоного гібіскуса, який подається гарячим або охолодженим), а також трав'яні настої.

Курорти:

Шарм-ель-Шейх - курорт знаходиться на Синайському півострові і є одним з найпопулярніших. Тури сюди продаються цілий рік, адже клімат Синайського півострова унікальний і дозволяє насолоджуватися морем і сонцем навіть в січні. У Шарм-ель-Шейху гори підходять близько до лінії берега, що частенько допомагає вберегтися від вітрів. Відпочинок в Шарм-ель-Шейху, крім моря, пляжу, рибок, коралів і цікавих екскурсій, приваблює своїми розвагами, інфраструктура яких дуже розвинена. У регіоні працює величезна кількість сучасних торгових центрів, сотні ресторанів, кафе і нічних клубів.

Хургада - найстаріший курорт Єгипту, побудований в пустелі кілька десятків років тому на місці невеликого рибальського села. Пляжний відпочинок в Хургаді стане незабутнім, так як більшість пляжів тут піщані, вхід у воду пологий. Хургада - це цілий курортний регіон, що простягнувся більш, ніж на 100 км від Ель-Гуни до Порт Галиба, включаючи Сал-Хашиш, Макаді Бей, Сома Бей, Сафагу і Марса Алам. Найцікавіші історичні екскурсії (Каїр, Олександрія, Луксор, круїз по Нілу) легше і дешевше здійснювати саме з регіону Хургада.

Таба - маленьке курортне містечко в Акабскій затоці, недалеко від єгипетсько-ізраїльського кордону. В ясну погоду тут видно берег Йорданії. Готелів тут небагато. Курортної інфраструктури за межами готелів немає.

Нувейба - саме тихе і невелике курортне селище регіону. Поштовхом до його розвитку стала популярність даного регіону у дайверів. Створено для не дуже дорогого, спокійного усамітненого відпочинку на території готелю.

Дахаб - знаходиться приблизно в 100 км від Шарм-ель-Шейха. Курорт виріс на місці бедуїнського села і в даний час має досить розвинену міську структуру.

Валюта

Валюта - єгипетський фунт, розмінна монета - піастр. У поїздці рекомендуємо мати з собою якусь суму готівки (в доларах або євро), так як розплатитися карткою можна не скрізь і не завжди. Обміняти гроші можна практично всюди - в банку на вулиці або в готелі, в аеропорту, просто на рецепції готелю (в банках курс практично не відрізняється, на рецепції може бути занижений). З метою безпеки рекомендовано зберігати гроші і цінні речі в сейфі.

Чудовий клімат, тепле море, широкі піщані пляжі, різноманітна готельна база, екскурсійна програма та доступні ціни - все це робить відпочинок в Єгипті незабутнім.

Корисні рекомендації

Приїхавши до Єгипту в якості гостя, ви повинні поважати звичаї країни. Жінкам за межами готелю краще уникати глибоких декольте, суперкоротких спідниць, оголених плечей. Вживання спиртних напоїв не заборонено, але п'яних в Єгипті не люблять і за перебування в нетверезому вигляді в громадських місцях можуть заарештувати.

Категорично не рекомендується вивозити знайдені на дні моря корали. Якщо ви вирішили покататися на верблюді, то майте на увазі: сісти на нього можна безкоштовно (вас будуть усміхнено запрошувати), а щоб спуститися, доведеться заплатити. Домовлятися потрібно відразу.

При відвідуванні храмів або мечетей уточніть існуючі правила поведінки.

Що привезти з Єгипту:

Найпопулярнішими подарунками з Єгипту являються папірус та ефірні масла. Але окрім цих вже звичних для всіх подарунків звідси ще можна привезти багато цікавого.

Папірус – це картина. Вони бувають різні, з різною якістю полотна і нанесеного малюнка. Так як малюнок зазвичай несе смислове навантаження, то краще поцікавитися у продавця, що він означає. Відрізнити справжній папірус від підробки можна по акуратній техніці виконання малюнка і по тому, що його можна без найменшої шкоди згорнути.

Масла та есенції - бувають двох типів: парфумерні та лікувальні. Виробництво і тих і інших досить розвинене в Єгипті. Серед них і масло жожоба, і масло алое, і масло чорного кмину. Кожному такому маслу є застосування: від головного болю, для пом'якшення шкіри, розслаблюче і так далі. Вони продаються або в аптеках, або в крамничках, де торгують спеціями. Масло називається «зейд». Не мало важливим фактом являється те, що всі масла є абсолютно безпечними і справжніми, адже за не дотримання норм у виготовленні масел в Єгипті діє смертна кара. Саме тому можна цілком безпечно купувати дану продукцію.

Статуетки і пірамідки - постарайтеся купувати скарабеїв на ніжках, саме вони приносять щастя. Статуетки кішки без змії, є берегинями сімейного вогнища.

Кальян - традиційний сувенір. Його вартість може варіюватися від 60 до 600 фунтів, в залежності від якості, матеріалів, з яких він зроблений і місця, де ви його купували. Треба обов'язково перевірити герметичність виробу і попросити продавця продемонструвати його в дії. При покупці кальяну варто придбати і тютюн. Пропонуються різні смаки: від ягідних, фруктових, до м'ятних і кавових.

Бавовна - в Єгипті вигідно можна придбати красиві футболки і величезні рушники. Варто сюди додати і жіночі сукні, які можна носити вдома замість звичних халатів.

Вироби з чекани - в Єгипті виготовляють з карбування дуже красиві сувеніри - це тарілки з арабським орнаментом, світильники, статуетки, і картини з видами Єгипту.

Солодощі - вони завжди будуть найкращим подарунком. Кунафа, басбуса, баклава, халва, фініки в шоколаді, Кахк, лукум - назви можна перераховувати до безкінечності ...

Чай каркаде - один з найсмачніших єгипетських сувенірів, який має яскраво-червоний відтінок і кислуватий смак. Він складається з квіток гібіскуса, або суданської троянди.

Розмовник:

Привіт - Салям алейкум! / Мархаба!

У відповідь вітання - Алейкум Ассаль

Ласкаво просимо! - Ахлай васайлан!

Доброго ранку / вечора! - Сабак / Маса ельхер! - Сабак / Маса ін нур!

До побачення! - Май Саляма!

Як вас звуть? - Есмак / есмік е?

Мене звуть ... - Есмі ...

Радий(а) познайомитися - Фурса Саїда

не розмовляю по-арабськи - Ана мебат каллімш араби

Чуть-чуть - Швай-Швай

Ви розмовляєте англійською? - Е енте Татакаллам біль Інглезі?

Я (не) розумію - Ана (миш) фехем / фехма

Як справи? - Зайе ссаха?

Що це? - Еда?

Хто це? - Ме Хеза?

Скільки коштує? - Бекем? (Діалектні. Бікам?)

Котра година - Кам АССА?

Дівчинка, дівчина - бенто

Жінка - Сет

Хлопчик - Валет

Чоловік - Ен-Роґелі

Ранок - Сабах

День - Нахар

Вечір - Маса

Ніч - Лейла

Завтра - Букрій

Сьогодні - Аль-юм

Вчора - Баль-АМС

Спасибі / будь ласка - Шукран / Афуан

Вибачте! - Лёусомахт!

Так - Аюа

Ні - Ля-а

Вихід - Хуруж

Реєстрація - Тасжіл

Аеропорт - Матар

Автобус - Бас

Аптека - Далейя

Готель - Фундук

Магазин - Мехзін

Кімната - Ода

Дорого - Галі

Я люблю тебе - Ана бекебек ента / Енті

Я теж - Ана комен

Числа

1 Вахід 2 Етнін 3 Телета

4 Арба

5 Хамса

6 Сетта

7 Саба 8 Тамань 9 ТЕСА

10 ашара

100 Мейя

1 000 Альф

Акційні пропозиції

10:00 - 19:00 Понеділок - П'ятниця
Підбір туру