10:00 - 18:00 Понеділок - П'ятниця
Замовити тур

Пам'ятка туристам до Румунії

Якщо Ви їдете автобусом:

Переконливо просимо Вас прибути на посадку за 15 хвилин до призначеного часу виїзду. На посадці Вам видається: закордонний паспорт, страховий поліс та посадковий талон.

Якщо Ви їдете на автомобілі:

У Румунії існує плата за проїзд національними шляхами - ровіньета. Ровіньета обов'язкова для всіх машин, які заїжджають в Румунію. Її можна купити на румунській митниці або на одній з заправок. Ровіньету купують на тиждень, місяць, три місяці або на рік. У Румунії всі машини обов'язково повинні їхати з включеними фарами денного світла. Штрафи за перевищення швидкості в Румунії досить високі, тому не розганяйтеся і не порушуйте правила дорожнього руху.

Якщо з Вами їде дитина:

Якщо дитина у віці до 16 років виїжджає за кордон з одним з батьків, необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків. Якщо дитина їде з родичем або в туристичній групі одна, то нотаріально завірена згода вимагається від обох батьків. Якщо у батьків і дитини різні прізвища - необхідно мати при собі оригінал свідоцтва про народження дитини.

По прибуттю в готель:

Час поселення в готель - 14.00 год, (якщо на момент приїзду будуть вільні, підготовлені номери або можливість доплатити за раннє поселення - Ви можете бути поселені завчасно поселення). У деяких готелях паспорт залишається на стійці реєстрації. Для зберігання коштовностей і грошей рекомендується орендувати сейф.

В день виїзду з готелю:

Розрахунковий час в готелях 12.00. Свій багаж можете залишити в камері зберігання готелю. Якщо Ви захочете продовжити проживання в номері - необхідно здійснити оплату за додаткові послуги до приїзду автобуса.

Географія:

Румунія розташована на південному сході Європи. Межує з такими країнами: Україною, Угорщиною, Болгарією, Молдовою і Сербією. Румунія омивається Чорним морем. Найбільша річка - Дунай. Країна розділена на 8 регіонів, названих за їхнім географічним розташуванням (Західний, Центральний, Південно-Східний і т.д).

Столиця: Бухарест (≈ 2,3 млн. жит.) Площа Румунії – 238 391 км²

Населення: ≈ 22,5 млн. ос. 89% населення – румуни, 7% - угорці, 1,8% - цигани. Ще є німці, українці, росіяни-ліпповане і турки.

Клімат: помірний, континентальний. На морських курортах клімат м'якший з тривалим купальним сезоном (травень-жовтень)

Час: не відрізняється від київського.

Мова: румунська. У сфері обслуговування персонал зазвичай володіє англійською або французькою мовою.

Релігія: 70% населення - православні, 6% - протестанти, 6% - католики.

Гроші: національна грошова одиниця - румунський лей (ROH). 1 $ приблизно 3,030 ROH, 1 євро приблизно 4,030 ROH. Гроші можна поміняти в банках або офіційних обмінних пунктах, які працюють з 9.00-16.00. На курортах, у великих супермаркетах або готелях обмінні пункти працюють довше. Для обміну валюти Вам знадобиться паспорт. НЕ міняти гроші У ПРИВАТНИХ ОСІБ. Багато послуг можна сплатити електронними банківськими картами. Іноді за сувеніри або інші покупки можна розрахуватися в євро (курс буде не дуже вигідним).

Телефонний зв'язок: телефонний код Румунії 40. У Румунії, як і в інших країнах Європи, вигідно користуватися міжнародними роумінговими пакетами TravelSIM, Teletie, Simfortour тощо. Найбільші оператори мобільного зв'язку в Румунії: Vodafone, Orange, Cosmote. При необхідності можна зателефонувати з телефону-автомата. Телефонну картку можна придбати в МАГАЗИНІ або газетних кіосках.

Чайові: правилом хорошого тону вважається 5-10% від рахунку. Чайові залишаються за бажанням, якщо клієнт залишився задоволений обслуговуванням.

Транспорт: громадський транспорт в румунських містах розвинений добре. Працює з 05.00. до 23.00 годин. Метро є тільки в столиці - місті Бухарест. Квитки на транспорт продаються в тютюнових кіосках. Популярно в Румунії і таксі (з шашечками на боці - за лічильником, без шашечок - приватне таксі, про вартість проїзду в них слід домовлятися заздалегідь).

Посольство України в Бухаресті:

Адрес: вул. Каля Доробанцилор, 16

Тел. (0040-21) 211.69.86; 2116955; 2116924

Факс: (0040-21) 211.69.49

E-mail: emb_ukr@itcnet.ro

Щасливої дороги і приємного відпочинку!

Акційні пропозиції

10:00 - 19:00 Понеділок - П'ятниця
Підбір туру